Skip to content

Türkan Şoray vs Jun Ji-hyun

Ocak 3, 2010

turkan jeon ji-hyun

Biz senelerdir bir Türkan Şoray der dururuz. Her kesimden Yeşilçam izleyeni “Türkan Şoray kanunları”na saygı duyar, yanlış mıyım. My Sassy Girl’ün Jun Ji-hyun’u da ‘Öpüşmem’ diyor naber :) İşte bu yüzden Türkan Şoray’a duyduğum saygıyı ona da duyuyorum, hoş tamamen farklı kulvarlarda yüzüyorlar ve bizim Sultan’ın oyunculuğu tartışılmaz daha büyük. Ama şirinlikte de Jun Ji-hyun iki beden büyük. Gerçi düşününce Şoray’da bizi az güldürmezdi ama bu şirinlik farkı Kore mimiklerinden geliyor olmalı. Bir de Şoray daha alımlı bir insan siz de takdir edersiniz. Jun Ji-hyun’un daha saf ve sade bir güzelliği var. Ortak noktaları, burada versus’a maruz kalmalarının-hahah- bir diğer nedeni de ikisi de canavar gibiler, erkek gibi çetin ceviz kadın rollerinde ikisinin de üstüne yok.

Lafı açılmışken söyleyeyim, Türkan Şoray’ın oyunculuk yapmak için doğduğuna inanıyorum. O heyecanlı, telaşlı, iki lafı bir araya getiremeyen, iki insan görünce ürkek kedi gibi tir tir titreyen kadıncağız  sete giripte film çekilmeye başlayınca bir dişi aslana nasıl dönüşebiliyor? 10 senedir her filmini izlerken kara kara düşünürüm, sorunun cevabı benim için hala bir muamma.

Jun Ji-hyun ise beklediğimden daha popülermiş. http://www.junjihyun.org/ sitesinde onunla ilgili tüm fotoğraflar, bilgileri derli toplu bulabilirsiniz.

Evet, iki sevdiğim aktrist karşı karşıya. İki round berabere, son darbeyi kim vurdu dersiniz..

Bu ikisi çok iyiler, seviyorum sizi.

Reklamlar
One Comment leave one →
  1. Mart 6, 2013 6:20 pm

    Türkan Şoray’ın adıma imzalı fotografı duvarımda çerçeveli asılı. Kore’ye gittiğimde de her yerde gözlerim Jun Ji Hyun’u ve Son Ye jin’i aradı :) Kendisini göremesemde elinin izine elimi bastım :)
    İkisini de çok severiz sayarız ve zevkle izleriz :) Yazı için teşekkürler :)

Yorumunu sevdim

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: