Skip to content

Bora Bora Adası

Şubat 29, 2012

bora bora adası palmiyeleri

Bu sene devlet memuru olarak göreve başlayınca yasa yönetmelik hak hukuk vs gibi işlerle haşır neşir oldum haliyle. Mesela ilk yıl aday memur olduğum için yıllık iznim olmayacak. Bu meseleye acayip kafayı takmış durumdayım. Çünkü kanun diyor ki kurum isterse adaylık süresini iki yıla çıkarabilir. Yani iki yıl tatil matil yok sana. Ee umut fakirin ekmeği, ben de açtım google’ı, o göl senin, bu dağ benim, şu ada da onun şeklinde yoğun araştırmalarımı sürdürmekteyim.

bora bora adası bungalov

Bora Bora adasından da yeni haberim oldu (Ya da unutmuşum). Okyanusun üstüne bungalovlar yapmışlar. Ama bu benim hayalimdi, adiler çalmışlar fikrimi. En önemlisi bungalovun içi de alttaki gibi. Zeminin cam oluşuna dikkat çekiyoruz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dedim ki eğer zengin olursam-ve bu yaşlanmadan olursa- gideyim yav bir yerlere. Şuradan öğrendiğime göre İstanbul’dan bu adalara gidip bungalovlarda 6 gece kalmayı planlıyorsan 5500 doları hazırlayacakmışsın. Şimdi insan bir durup düşünüyor. 15000 lira paran varsa insan ilk etapta Bora Bora adasına gitmek istemiyor haliyle. O zaman ilk bir ikinci el araba alayım bari dersin. Sonra daha fazla para biriktirip 30000 lira paran olduğunda dur bari sıfır araba alayım demen gayet olası. Abartıp zenginliğe doğru adım atıp da 100000 lira paran olduğunda da gayrimenkule parayı yatıracaksın haliyle. Sonra o yaşta çocukların masrafları olacak. Biraz daha para biriktirdiğinde de onunla anca çocukların düğününü yaparsın yahu. Yani sonuç olarak Türkiye’de 10000 lirası olan zibil gibi adam vardır. Ama niye hiçbiri Bora Bora adalarına gitmiyor. İşte bu yüzden. Peki ben ne yapacağım. Tabii ki bu kısır döngüyü kırıp ilk Bora Bora adalarına gideceğim :)

bora bora adasındaki komşularım

Bu arada hala ne kadar çabalarsam çabalayayım büyük düşünemediğimi fark ettim. Son olarak google bozdu beni. Neymiş ev değil villaymış. En son babalar duyar dizisinin geyiği değil miydi bu: Ev değil şato :)

bora bora adası

Zaten her şey büyük düşünememekten kaynaklanıyor. Bora Bora adalarının resimlerine baktıkça diyorum ki: Ben değil Bora Bora adalarını görmek Bora’yı bile göremeyeceğim bu gidişle :) E, okuyorum balina falan besletiyorlarmış diye, diyorum: Ben eve küçük bir balık alıp bardağa koysam da onu beslesem bana yeter de artar bile. Dolayısıyla bu zihniyetle bir halt olmuyor.

O yüzden şimdi mottom “Bekle beni Bora Bora’nın bungalovları!”

Bora Bora adasını severim elbet bir gün.

Reklamlar
15 Yorum leave one →
 1. Chibi permalink
  Şubat 29, 2012 11:06 pm

  umut fakirin ekmeği canım ya üstelik seninkisi elle tutulup gözle görülebilecek cinsinden şimdi bir silkelensem kırk bilikurgu fantatik filme konu olacak uçuk hayaller dizerim buraya sen gene iyisin bora bora da iyidir bungalowlar candır :D

 2. Şubat 29, 2012 11:29 pm

  Çok ama çookk şahane bir yer :) Sanırım ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesinde ilk 10 da yer alıyordu. Turkuaz rengi suları şahane görünüyor :) Lisede deli+manyak bir coğrafya öğretmenimiz vardı. Tropikal yerler hastasıydı. Hatırladığım kadarıyla Bora Bora adaları için yer yıl yavaş yavaş sulara gömülmekteymiş. Bir de ekvatora çok yakın olduğundan dolayı nem oranı çok yüksekmiş. hatta şöyle demişti; biz şimdi buradan kalkıp gitsek sanki saunada yaşıyormuş gibi oluruz demişti. (google amcaya sordum bora bora ekvatora 2000 km uzaklıktaymış)

  Ayrıca sen fiyatlardan bahsedince bende araştırdım. Evet evet bende gizli bir gezi manyağıyım :D Bora Bora adalarında günlüğü yaklaşık 100 dolardan ev kiralanabiliyormuş. Ayrıca Bora Bora adalarına gitmek için, iyimser rakamlarla 24 saat uçakla uçmanız gerekiyor. Aktarmalarda bekleyeceğiniz süreler hariç :S

  Brehh Bora Bora yazın hatıralarımı depreştirdi, merakımda bilmediklerimi öğretti :D İnşallah günün birinde hepimize görmek nasip olur. Ayrıca akıl vermek gibi olmasın, yok yok olsun :D yaz aylarında sık sık klimalar yüzünden sırt ve kol tutulmaları yaşanır. Bu yüzden seninde mesela Temmuz ortasında birdenbire kolun tutulup rapor alınmak suretiyle izin yapabilirsin.

  Ayrıca unutmamalı ki; yalan herkese bedava euehuehue (vicdanı rahatlatma modu)

 3. Mart 1, 2012 12:40 am

  İşte senden beklediğim tavır. Tabiiki bu kısır döngüyü sen kıracaksın :) Hatta elin değmişken Puket adalarına da git :) Büyük düşünmüyorum denmez ona mütevazıyım denir :) Yoksa Bora Bora adalarında Villa dediğin nedir ki :P

 4. Mart 1, 2012 2:30 am

  Bence aklindan gecirdiysen (hakkinda yazi bile yazmissin. aklindan gecirmekten fazlasi bu :) ve biraz paran da varsa mutlaka gitmelisin. “Sonra” diyince hep gec kalmis oluyor insan. Biraz daha para biriktirirsin, toplarsin, bi bakmissin aksam olmus :) Gidemezsin bu kez. Ben de Irlanda’ya gidecem gidecem diyorum kac yildir ama erteleye erteleye seneyi ettim 2012. Yas ta aldi yurudu. Ama bu yaz kesin gidicem. Destekleyin beni :)

 5. Mart 1, 2012 6:41 am

  “..google beni bozdu.” :)

  Cok guzelmis. Umarim birgun gidersin.

 6. sanikosan permalink
  Mart 1, 2012 1:00 pm

  2010 itibariyle memur olup halen yıllık izin kullanamamış bir zavallı olarak aklım gitti gitti geldi fotoğrafları gördükçe. daha önce görmediğimden değil, bir yerlere gitme isteğinden :) İstanbul dışına çıksam şükredeceğim, aynı senin balık besleme olayın gibi…

 7. Mart 1, 2012 2:22 pm

  Merhaba
  Öncelikle memuriyetin hayırlı olsun :) Aday memurluk efsanelerini kafana takma, onlar şehir efsaneleri gibidir.Hayal mi , gerçek mi? kimse bilmez :) Tamam ilk yıl tatil yapamıyosun bu bir gerçek ama adaylık süresinin iki yıla çıkartıldığını da henüz görmedim.( Çok uzaklarda gözümden kaçan vardır belki temkinli olayım :) ) Bu yasalar şeye benziyo biraz, hımm hani mesai saatlerinde kadın memurların elişi yapmaları yasaktıra ! Böyle bir yasamız vardı bir zamanlar.Şu an yürürlükte mi bilmiyorum.

  Bora Bora adasına gelince, burayı görüp de ay beğenmedim diyen var mıdır ? Gezi programlarının sürekli takipçisi olarak bu adayı daha önce görmüştüm.Yada çok benzerini bilemiyorum.Cennetten bir köşe sanki. Ama şunu da düşünmeden edemedim : İlk gün deniz güneş laylaylom, hadi ikinci gün tamam, üçüncü gün balina besle de sonra? Sıkılırım gibi geliyo.Bir adet tv ve laptop, sınırsız net gerek bana :D Issız Bora Bora adasına düşersem yanıma alacağım iki şey :) Gerçi çok düşünmeme de gerek yok. Benim param ancak üç güne yeter zaten.

  Bir de değinmeden geçemedim.TV de gördüğüm zaman da direk aklıma bu gelmişti.Kanalizasyon sorununu nasıl hallettiler bu evlerin :S

 8. inosenta permalink
  Mart 1, 2012 6:26 pm

  Bu soğuk ve karlı Ankara gününde, resimler ve yazınız içimi ısıttı.

 9. seh permalink
  Mart 1, 2012 8:59 pm

  üstüme bir hüzün çöktü çünkü benimde gitmek istediğim o kadar çok yer var ama ne yazı ki pek mümkün gözükmüyor yine de hayalini kurmaya devam edeceğim gerçekleşmeyeceği ne malum evet umut fakirin ekmeğidir
  ama dahada fazlasıdır ekmeğin yanındaki ana yemek olmasada meyvesidir tatlısıdır hayallerin gerçekleşmesini diliyorum ha bu arada hayalindeki yer de şahaneymiş

 10. Mart 2, 2012 1:13 am

  Bora Bora candır :D
  Şimdi ben bir yarışmaya katıldım, eğer 1. olursam istediğim bir yere gidebiliyordum. Bunun için bora Bora derdim ama Kore ve Japonya varken zor yani :D
  Yalnız fotolara bakınca yeniden içim açıldı.
  90 dilde şarkı mı ne vardı, Starbucks yapmıştı sanırım zamanında. Ben de o videoyu izlerken Belize’yi görmüştüm, manzarası harikaydı. O 3 saniyelik kısmı görmüş ve Belize’ye gideceğim laynn demiştim. Aslında gitsem fena olmaz, bora Bora da yakın hem aha :) Ah bu paranız gözü kör olsun işte :p

 11. Mart 2, 2012 7:12 pm

  ~~chibi: Canım fantastik sonracıma buralara yazılamayacak hayaller bende de çok :) Ama elle tutulur hayalim de çoktur hani :)
  ~~nefertiti: Görülecek yerler listelerinde olmasına hiç şaşırmam. Ben de araştırırken şöyle okumuştum, oranın iki mevsimi oluyormuş. Birinde bildiğin yaz, turistlerden rağbet gören ve dolayısıyla fiyatların pahalı olduğu. Bir de yağışların olduğu ve aşırı nemli bir mevsim. O zaman hamamdaymış gibi terliyormuşsun ama tabii fiyatları da baya uygun oluyormuş :)
  O bahsettiğin raporu benim iş yerim hayatta hatta ölseler kabul etmezler yani :) Benim rapor alabilmem için anca ölüm döşeğinde olmam lazım.
  ~~lafea: Sen söyleyince hemen Phuket adalarını araştımaya başladım:
  Şöyle :)
  ~~mikal zia: Birbirimizi destekleyelim o zaman :)
  ~~köroğlu: Bu yazıyı normalde yazmazdım, günlük milyonlarca hayalimden biri çünkü :) Ama google beni bozunca o kadar çok güldüm ki dedim bunu mutlaka yazmalıyım.
  ~~sanikosan: Aynen şehir dışına çıkmak bile yetiyor çoğu zaman :)
  ~~deniz: Teşekkür ederim, darısı tüm memuriyet isteyenlerin başına :) Yok yok gerçek onlar efsane değil, memuriyet dediğimiz şeyin sadece masa başı işi kapsamadığı yerler için özellikle.
  Mesai saati içinde önceki iş yerimde inanılmaz örgü yaparlardı, bir ay daha uzun orada kalsaydım ben de örmeye başlayacaktım :)
  Bu arada itiraf ediyorum ben de fotoğrafları uzun uzun incelemiştim, kanalizasyon boruları nerede, tahtaların arasında mı acaba diye :)
  ~~inosenta: Karlı kış günlerinde deniz ve yaz resimleri iyi gidiyor değil mi :)
  ~~seh: Hepimizin en uçuk hayallari gerçek olur umarım :)
  ~~lee: Belize de ilginçmiş, aslında benim için cazip olan taraf sırf deniz ve doğal güzellikler olmasından öte denizin üzerindeki ev hayalimin gerçek olduğunu görmekti :) DÜşününce Türkiye’de de hemen yakınımızda inanılmaz muhteşem yerler var.

 12. Nisan 24, 2012 4:31 pm

  harika bir site :)

 13. ŞAZİŞ permalink
  Temmuz 5, 2012 4:38 pm

  çok güzel bir yer. Bu yeri görünce muhtemelen herkesib aklına ilk huzur geliyordur. Ama benim aklıma ilk sıkılmak geldi :D Eminim burada çeyrek saat sonra sıkılırdım :D:D Şahsen kore ve japonyayı burayı tercih ederdim :D hatta türkiyenin çoğu tatil ve kültürel yerlerini :D En aızndan gezilecek alanı fazla :p baksana ada turuna çıksam yılanlar böcekler :D:D

 14. Temmuz 12, 2012 9:32 pm

  DBSK Bora Bora adasında “Hi Ya Ya” şarkılarının klibini çekmişler yıllaaar önce…:>
  Geçenlerde arirang tv’de gördüm ve aklıma yazın geldi. Gitmen için güzel bir neden daha :D

 15. Temmuz 13, 2012 7:11 pm

  Aaa ben yeni gördüm o klibi, hahah çok komikmiş. İyi o zaman, istifa edip soluğu Bora Bora adasında almalıyım :)

Yorumunu sevdim

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: